کتاب های منتشر شده از همکاران پژوهشکده سیاستگذاری در ۶ ماه اول سال ۹۹

//کتاب های منتشر شده از همکاران پژوهشکده سیاستگذاری در ۶ ماه اول سال ۹۹

در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ همکاران پژوهشکده سیاستگذاری موفق شدند ۳ کتاب در موضوعات مختلف منتشر نمایند. در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از کتاب ها آورده شده است.

مدیریت تغییر در بخش عمومی

پدیدآورندگان: محمد عبدالحسین زاده، سید مجتبی شهرآئینی، سیدمحمدحسین قریشی

مدیریت تغییر در سازمان های بخش عمومی، ملاحظات خاص خود را دارد و کم توجهی به آنها اثربخشی تغییرات را محدود می کند. کارآمدی، چابکی و انعطاف‌پذیری سازمان‌های بخش عمومی، نقش مهمی در کارآمدی دولت‌ها و کیفیت خدمات عمومی ارائه شده به شهروندان دارد. بر این اساس کتاب حاضر در چهار بخش اصلی، کلیات مدیریت تغییر، دیدگاه ها، رویکردها و مدل های تغییر، اجرای تغییر در بخش عمومی و ارائه مدل و راهنمای کاربردی تغییر در بخش عمومی درصدد واکاوی و تحلیل اصلاح بخش عمومی از منظر مدیریت تغییر است.

ناشر: پاپلی
تعداد صفحات: ۷۲ صفحه

پارادوکس های سیاستی: هنر تصمیم گیری در امور سیاسی

پدیدآورنده: دبورا استون
مترجمان: زهره قاسمی، علی ملکی

همه ما خواهان برابری، آزادی، امنیت و رفاه هستیم. دبورا استون در کتاب پارادوکس‌های سیاستی (Policy Paradox: The Art of Political Decision Making) نشان می‌دهد که این مفاهیم زیبا، چه در اجرای عملی هنگام سیاستگذاری و چه در «تعریف» با چه کشمکش ها و بعضا تناقضاتی رو به رو هستند. مدل ساده جامعه اقتصادی که در کتب کلاسیک اقتصادی مبنای کار قرار می گیرد، بسیاری از عناصر دنیای واقعی را مد نظر قرار نمی دهد؛ استون تلاش کرده مدلی از جامعه سیاسی بسازد که در کنار مدل بازار بتواند درک بهتری نسبت به علل شکست بازار ارائه کند. این کتاب از زمان انتشارش به این شهرت یافت که مفاهیم به ظاهر پیچیده سیاستی را به زبانی ساده و قابل درک برای همگان توضیح داده؛ نویسنده می گوید کتاب را طوری نوشته که مادربزرگش هم بتواند آن را بفهمد.

ناشر: پاپلی
تعداد صفحات: ۴۸۰ صفحه

پس از یک قرن

(گزارش توسعه و بررسی علل عقب ماندگی صنعت نفت در ایران)

پدیدآورنده: عباس قیومی ابرقویی

این کتاب کوششی برای ثبت تجارب و دانشی است که نویسنده طی مطالعات تاریخی و همکاری خود با شبکه تحلیلگران تکنولوژی ایران، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت و مدیریت پژوهش شرکت ملی گاز ایران کسب کرده است. بخش اول گزارشی تاریخی از زنجیره ارزش صنعت نفت طی دوره ۱۳۹۰-۱۲۸۷ و بخش دوم کتاب، تحلیلی درباره مسائل و بررسی علل عقب ماندگی صنعت نفت با رویکرد خاص به دوره بعد از انقلاب است.

ناشر: پاپلی
تعداد صفحات: ۳۱۸ صفحه

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اشاره به موضوع