شهر هوشمند؛ راز موفقیت کره جنوبی در کنترل کرونا

در ۲ هفته گذشته چند وزارتخانه دولتی کره جنوبی اعلام کردند که با استفاده از فناوری شهر هوشمند از انتشار بیشتر ویروس کرونا جلوگیری خواهند کرد.

به همین منظور، وزارت زیرساخت و حمل و نقل، سیستمی هوشمند مقابله با کرونا را برای پشتیبانی از تحقیقات مربوط به انتشار ویروس (اپیدمیولوژی) با استفاده از «هاب داده های شهر هوشمند» طراحی کرد؛ ابزاری برای آنالیز داده های شهری که از سال ۲۰۱۸ با همکاری وزارت علوم و فناوری این کشور در دست توسعه بوده است.

با کمک این هاب داده ها، محققان در زمینه اپیدمیولوژیک، می توانند داده های مربوط به افراد مبتلا به کرونا ویروس و کسانی که با آنان در تماس بوده اند را تنها توسط یک پلتفرم،تهیه و استفاده کنند. این فناوری، کسب آمار دقیق و جامع در مورد کرونا را که می توانست کاری بسیار خسته کننده و زمانبر باشد، به طور قابل ملاحظه ای تسهیل کرده است. سیستم مذکور، از تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۲۰ برابر با ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در کره جنوبی به اجرا درآمد.

دولت کره جنوبی برای اجرای هر چه بهتر این سیستم از فناوریهای جدیدی نظیر هوش مصنوعی و اینترنت اشیا یا IoT به منظور نظارت و مدیریت کارآمدشهری استفاده می کند.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اشاره به موضوع