برگزاری دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی

//برگزاری دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی

پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف هر سال میزبان رویدادهای مختلفی بوده است. شاخص‌ترین رویدادی که در سال ۱۳۹۶ برگزار گردید، کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی بود که با مشارکت بیش از ۲۵۰۰ نفر از سراسر کشور برگزار گردید.

نخستین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در تاریخ ۱۳ و ۱۴ دی ماه ۱۳۹۶، به همت دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت و اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاستگذاری برگزار گردید. مقدمات علمی و اجرایی این کنفرانس از فروردین ماه ۱۳۹۶ و با تشکیل ۱۸ کمیته علمی- تخصصی آغاز شد. با توجه به اهمیت موضوع حکمرانی و سیاستگذاری و بین رشته‌ای بودن آن، تلاش گردید تا در کمیته‌های هجده‌گانه ذینفعان مختلف شامل مسئولین کشوری، نخبگان دانشگاهی، فعالان اجتماعی، دانشجویان دکترا و … حضور داشته باشند. علاوه بر این، به منظور هماهنگی هر چه بیشتر کمیته‌ها، ۱۳ جلسه در دبیرخانه مرکزی واقع در پژوهشکده سیاستگذاری علم، فناوری و صنعت برگزار گردید. همچنین در مجموع ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال گردید که ۵۰ مقاله آن به صورت شفاهی و ۹۴ مقاله دیگر آن به صورت پوستری در کنفرانس ارائه شد.

 مباحث این همایش در دو گروه سیاست‌گذاری در عمل و تئوری و ساختارهای سیاست‌‌گذاری پیگیری شد که در سیاست‌گذاری عمل به مباحث اشتغال‌، انرژی، آب و کشاورزی، آموزش عالی، آموزش و پرورش، جمعیت و مهاجرت، رفاه و تأمین اجتماعی، بهداشت، صنعت و بازرگانی، علم و فناوری، ارزش و مبانی و اسلامی، نظام پولی و رسانه توجه شد و در ساختار سیاست‌گذاری به مباحث نظام اداری، پارلمان و قانون‌گذاری، ساختار تنظیم‌گری و پاسخگویی و شفافیت پرداخته شد.

علاوه بر دانشگاه صنعتی شریف، نهادهایی همچون دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان همکاران و حامیان ویژه و  بیش از ۴۰ نهاد و سازمان دیگر، نقش به سزایی در برگزاری کنفرانس داشتند.

به یاری خدا و با همراهی نهادها، سازمان‌ها، فعالان و پژوهشگران حوزه سیاستگذاری و حکمرانی عمومی، و پس از برگزاری موفقیت‌آمیز کنفرانس اول، دومین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی، ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه ۹۷ برگزار خواهد شد.

موضوع محوری کنفرانس : سیاستگذاری باز؛ تعامل حاکمیت، مردم و نخبگان می باشد و همانند سال گذشته، دانشگاه صنعتی شریف برگزار کننده این کنفرانس است و محل برگزاری آن نیز سالن همایش‌های صدا و سیما خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.gppconference.ir مراجعه فرمایید.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
اشاره به موضوع